Postoj k aktivitám pana Karla Janečka

V posledních dnech se množí výzvy, aby Táňa Fischerová spojila svou předvolební kampaň a síly s panem Karlem Janečkem a jeho aktivitami, proto vydáváme toto společné prohlášení:

Činnost pana Janečka samozřejmě sledujeme, i vlnu zájmu, kterou vzbudila. Máme však rozdílný názor na jeho současnou hlavní aktivitu, na které staví, a to je změna volebního systému. Většinový volební systém, který pan Janeček nabízí nepřináší žádné řešení pro naši současnou ekonomickou a politickou situaci, protože sám o sobě nezaručuje příliv nových myšlenek, idejí a systematických změn a může naopak vést i k zakonzervování současného systému.

Ačkoliv společně vyjadřujme snahu o pozitivní proměnu společnosti, naše cesty jsou opačné. Pan Janeček prosazuje své názory pomocí peněz a shora, bez diskuse s veřejností, zatímco my usilujeme o demokracii zdola, opřenou a samostatnou a svobodnou tvořivost občanů.

Jeho protikorupčních aktivit si vážíme, ale systém potřebuje proměnu ve všech oblastech života.

Táňa Fischerová a její volební tým: Tomáš Tožiška, Barbora Seifertová a Monika Šatavová
V Praze 27.11.2012

(K problematice většinového volebního systému bylo publikováno v minulých letech množství informací, za všechny odkazujeme na jeden článek původně z Lidových novin: http://www.tanafischerova.cz/volebni-system/)

Aktualizace:

Na naše vyjádření k aktivitám pana Karla Janečka a jeho návrhu změny volebního systému přišlo mnoho reakcí kladných i záporných. Jsme pro svobodu vyjádření. Nikomu jeho postoje a názory nebereme a svoje nevnucujeme. Obecně potřebujeme změnit klima a reagovat věcně a bez emocí. Bavme se o výhodách a nevýhodách volebního systému, navrhovaného panem Janečkem. Jedině věcná diskuse bez emocí může přispět ke změnám, o které společně usilujeme.

T.F. a tým
30.11.2012